Video/ Piloti bënë ulje emergjente në autostradë

Një pilot i një avioni të vogël ka bërë një ulje emergjente direkte në një autostradë të qytetit të Minessotas në Shtetet e Bashkuara të Amerikës të mërkurën.

Aeroplani me një motor Bellanca Viking u ul dhe goditi një automjet, duke mbyllur përkohësisht një pjesë të autostradës.

Dhe pamjet nga Departamenti i Transportit të Minesotës (MnDOT) tregojnë momentin kur 52-vjeçari Craig Gifford uli për mrekulli avionin në 35Ë.

Siç është bërë e ditur dy persona ishin në bord dhe autoritetet thanë se nuk u raportua për ndonjë të lënduar

B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me përfshirjen e aleatëve në listat fituese të PD-së?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

VIDEOLAJM/Dëbora shtron qilimin e bardhë edhe në Llogara