VIDEO/ Plas sherri në parket, ndërron jetë babai i basketbollistit

VIDEO/ Plas sherri në parket, ndërron jetë babai i basketbollistit

Dhuna në parket

Ndeshja e basketbollit mes të rinjve të një shkolle të mesme në Vermonte të SHBA-së ka përfunduar në mënyrë tragjike. Pas përleshjeve të forta në parket, 60-vjeçari Russell Giroux ndërroi jetë. I ati i një prej të rinjve që po luanin, nuk mundi t'i shpëtonte plagëve të marra gjatë përleshjes.

Ndërkohë që luhej ndeshja mes të rinjve në qendrën arsimore në Albrugh, papritur prindërit janë përfshirë në një sherr masiv që u spostua në parket. Videoja që tregon momentet e dhunës tregon qartë se shumë persona kanë qenë të përfshirë në rrahje, teksa fatkeqësish 60-vjeçari nuk mundi t'i mbijetonte plagëve.

Sipas policisë që shkoi në vendin e ngjarjes, Russell Giroux pati plagë gjatë rrahjes dhe vendosi të shkonte në shtëpi me makinën e tij. Rrugës ai kërkoi ndihmë mjekësore dhe megjithë transportin në spital nuk mundi t'i mbijetonte plagëve.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS publikon listën e 61 kandidatëve për 14 majin, është e duhura?×

Lajmi i fundit

Beqarët duhet të shmangin çdo provokim, çfarë thonë yjet për ju sot

Beqarët duhet të shmangin çdo provokim, çfarë thonë yjet për ju sot