VIDEO/ Republika Domenikane përfshihet nga shirat e rrëmbyeshëm, 21 viktima

VIDEO/ Republika Domenikane përfshihet nga shirat e rrëmbyeshëm, 21 viktima

Një rrugë e përmbytur në San Jose de Ocoa, Republika Dominikane

Shirat e dendur kanë goditur Republikën Domenikane gjatë 48 orëve të fundit, duke vrarë të paktën 21 persona, përfshirë 3 të mitur.

Katër nga personat që humbën jetën në incidente të veçanta ishin shtetas amerikanë dhe tre të tjerë ishin shtetas të Haitit, sipas Qendrës për Operacionet e Emergjencave (COE).

Presidenti i Republikës Domenikane Luis Abinader i cilësoi reshjet më të dëndura ndonjëherë në vendin e Karaibeve, raporton BBC.

Ai tha gjithashtu se nga pasnesër të mërkurën do të pezullohet funksionimi i shkollave dhe universiteteve, për të “garantuar sigurinë e fëmijëve dhe të rinjve”.

 

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se Greqia do pranojë hapjen e grupkapitujve të parë Shqipëri-BE?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Rrëzohet F-16 amerikan në Korenë e Jugut, shpëton për mrekulli piloti

FOTO/ Rrëzohet F-16 amerikan në Korenë e Jugut, shpëton për mrekulli piloti