VIDEO sensibilizuese nga Report Tv: 10 rregulla si të mbrohemi nga Koronavirus

Report Tv përmes një video sensibilizuese shfaq rregullat se si të mbrohemi nga koronavirusi.

Janë 10 masa të thjeshta dhe të domosdoshme për të parandaluar infektimin nga virusi. Masa të higjienës personale që secili prej nesh duhet t'i vë në zbatim në përditshmërinë e tij. Shqipëria është një vend me risk të ulët të infektimit nga koronavirusi, siç janë shprehur autoritetet përkatëse, si Ministria e Shëndetësisë apo Instituti i Shëndetit Publik.

Megjithatë, të gjithë personat që shfaqin simptoma me dyshimin se mund të jenë prekur nga koronavirusi, mund të telefonojnë në numrin e gjelbër: 127.

G.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    "Lufta" ndaj COVID-19/ A mendoni se duhet të bëhen më shumë testime?

Komento