VIDEO/ Shmanget tragjedia në MotoGP, dy përplasje të frikshme dhe dhunë mes pilotëve

VIDEO/ Shmanget tragjedia në MotoGP, dy përplasje të frikshme dhe dhunë mes pilotëve

Përplasjet e dhunshme në MotoGP

MotoGP ka zhvilluar Çmimin e Madh të Francës. Në pistën e La Mans, triumfues doli italiani i Ducati-t, Marco Bezzecchi. Në podium pas tij Martin dhe Zarco po të Ducatit. Në pistën e Francës në dy raste është shmangur tragjedia pas përplasjeve të rënda, teksa ka pasur edhe grushta dhe të shtyra mes pilotëve.

Fillimisht ishin Bagnaia dhe Vinales, që po kryesonin garën dhe u përplasën me njëri-tjetrin për të përfunduar jashtë pistës. Vinales pas rastit të përplasjes iu hakërrye Bagnaias, me palët që u konfliktuan me forcë dhe të shtyra mes tyre.

Pas tyre, një tjetër incident në pistën e La Mans. Ishte Luca Marin që u përplas me Alex Marques. Ky i fundit rrezikoi të humbte jetën në pistë, pasi rrëzimi ka qenë në mes të rrugës dhe me pilotët e tjerë që kaluan me shpejtësi në pjesën e drejtë të pistës. Spanjolli u largua me këmbë dhe duar nga gara, duke shpëtuar jetën në një moment që mbërtheu fansat nga paniku.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

I thirrën në gjyq Shkëlzenin, Berisha sulmon SPAK dhe mbron të birin

I thirrën në gjyq Shkëlzenin, Berisha sulmon SPAK dhe mbron të birin