VIDEO/ Sulmuesi në pronësi të Juventusit shënon supergol me Argjentinën

VIDEO/ Sulmuesi në pronësi të Juventusit shënon supergol me Argjentinën

Goli i Mattias Soule

Mattias Soule, sulmuesi në pronësinë e Juventusit, por i huazuar te Frosinone ka mrekulluar me një gol fantastik te Argjentina U-23. Djemtë e Javier Mascheranos mposhtën 4-2 moshatarët e Meksikës në një miqësore, teksa goli i Soule la mbresa.

Në minutën e 25-të të ndeshjes, djaloshi shfrytëzoi një pasim të bukur dhe me thembër nga brenda zone e ndali sferën në rrjetë, teksa veprimi ka bërë xhiron në mediet ndërkombëtare.

Goli i tij ishte i dyti për Argjentinën në këtë duel, duke shtruar rrugën drejt suksesit pas 90 minutave. Forma e mirë në Serie A ka bërë që Juventusi të mendojë për ta angazhuar Soule me ekipin e parë, duke mos e dhënë më në huazim.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Temperatura deri në 36 gradë celsius, parashikimi i motit për sot

Temperatura deri në 36 gradë celsius, parashikimi i motit për sot