VIDEO/ Teuta 'i çan rrjetën' Kukësit, e mund 1-0 dhe thellon krizën e verilindorëve

VIDEO/ Teuta 'i çan rrjetën' Kukësit, e mund 1-0 dhe thellon krizën e verilindorëve

Festa e Teutës pas golit

Superliga shqiptare e futbollit nisi këtë të premte javën e 24-t. Në "Niko Dovana" të Durrësit, Teuta vendase fitoi 1-0 kundër Kukësit. Të besuarit e Edi Martinit rikthehen te tri pikët pas humbjes në Shkodër, duke shpresuar për të dalë nga zona e ftohtë e renditjes.

Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll me rrjeta të paprekura, paçka se rastet për gol nuk munguan. Duhej fillimi i fraksionit të dytë që sfida të "nxehej", me Teutën që shënoi gol me Peposhin në minutën e 51.

Ish-i i Kukësit nuk gaboi nga penalltia, teksa çau edhe rrjetën e portës që duket se në atë pjesë kishte një problem. Goli i pësuar bëri që Kukësi të shtynte në sulm, duke gjetur edhe golin e barazimit me Solodovnicov në të 58 minutë.

Festa e Kukësit zgjati pak pasi VAR anulloi gjithçka për pozicion jashtë loje. Për t'u evidentuar edhe kartoni i kuq i Lamçes te Kukësi në minutën e 90+4'. Në fund të ndeshjes ishte Teuta që siguroi tri pikë duke marrë edhe vendin e tetë me 24 pikë në renditje.

Nga ana tjetër, Kukësi ka 14 ndeshje pa fitore dhe pëson disfatën e 13 sezonale. Me 19 pikë djemtë e Emiljano Çelës renditen të fundit, teksa trajneri nuk e ka shijuar ende pikën e parë në stolin e verilindorëve.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit

Shefi i ushtrisë izraelite thotë se Izraeli do t’i përgjigjet sulmit të Iranit