VIDEO/ Transferta me Poloninë, Tifozët Kuq e Zi 'ndezin' Varshavën me këngë patriotike

VIDEO/ Transferta me Poloninë, Tifozët Kuq e Zi 'ndezin' Varshavën me këngë patriotike

Tifozët Kuq e Zi në Varshavë

Kombëtarja shqiptare e futbollit luan sot në 20:45 me Poloninë në transfertë, sfidë e vlefshme për raundin e dytë kualifikues në grupin E të Europianit 2024. Më shumë se 700 tifozë janë konfirmuar se do jenë prezent në 'PGE Narodoëy' në Varshavë, teksa ka nisur grumbullimi i tyre jashtë impiantit.

Ultrasit shqiptarë nga mbarë Evropa kanë nisur festën para stadiumit, me këngë dhe valle patriotike. Të veshur me ngjyrat kuqezi dhe të zhurmshëm, duket se tifozët do jenë një shtysë më shumë për të besuarit e Sylvinhos.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Protestat vazhdojnë në veri, BE-ja rrit presionin diplomatik mbi Kosovën

Protestat vazhdojnë në veri, BE-ja rrit presionin diplomatik mbi Kosovën