VIDEO/ U bë gati t’i shtrëngonte dorën, Biden largohet nga foltorja pa përshëndetur Presidentin brazilian

Një gafë tjetër i shtohet listës së gjatë presidentit amerikan Joe Biden, i cili pas fjalimit të tij në Asamblenë e Kombeve të Bashkuara, ku pranë tij ishte edhe Presidenti i Brazilit, Lula Da Silva, u largua nga skena pa i shtrënguar dorën homologut të tij brazilian.

Në fund të një fjalimi mbi të drejtat e punëtorëve në ngjarjen e Nju Jorkut, Biden mund të shihet duke shtrënguar duart me Drejtorin e Përgjithshëm të Organizatës Ndërkombëtare të Punës, Gilbert Houngbo, i cili doli në podium pasi dy liderët mbajtën fjalimin e tyre, raporton Daily Mail.

Në videon e cila është bërë virale tregon një Lula dukshëm të irrituar, i cili pasi i shtrëngoi dorën Houngbo-s, shikoi të takonte Biden dhe duke e parë që ai po largohej nga skena, u largua duke lëvizur dorën në një mënyrë të pavullnetshme. 

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të marrë fund kaosi në kuvend?×

Lajmi i fundit

Betis i bën nder Barcelonës, ndal 1-1 Real Madridin në Sevilla (VIDEO)

Betis i bën nder Barcelonës, ndal 1-1 Real Madridin në Sevilla (VIDEO)