VIDEO/ Uragani nxjerr në breg anijen e fundosur të shekullit të 19-të, autoritetet kanadeze nisin hetimet

VIDEO/ Uragani nxjerr në breg anijen e fundosur të shekullit të 19-të, autoritetet kanadeze nisin hetimet

Anija e fundosur në Kanada

Një anije e fundosur është shfaqur në plazhin me rërë të Cape Ray në Newfoundland nw Kanada. Besohet se rrënojat e anijes u sollën në plazh nga Uragani Fiona.

Sipas BBC, besohet se anija është ndërtuar në shekullin e 19-të, por më shumë nuk dihet.

Shërbimet kanadeze po punojnë për të ruajtur mbetjet e rrënojave dhe më pas do të ketë një hetim që duhet të zbulojë se për cilën anije bëhet fjalë. Pamjet e filmuara nga ajri me dron, shfaqin atë që ka mbetur nga anija misterioze që përfundoi në plazhin e Cape Ray. 

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Zvicër/ Spiropali takohet me presidentin Zelensky në samitin e paqes për Ukrainën

Zvicër/ Spiropali takohet me presidentin Zelensky në samitin e paqes për Ukrainën