VIDEOLAJM/ Dasmë e pazakontë në Fier, dhëndri merr nusen me helikopter

FIER - Dasma është padyshim një ndër momentet më te bukura që i ndodh njeriut në jetë. Shqiptarët shquhen për mënyrën e të bërit dasma. Por për ta bërë edhe më të paharruar këtë ceremoni kurorëzimi, dy të rinj nga Fieri, kanë zgjedhur një mënyrë krejt origjinale për të celebruar përjetësisht dashurinë e tyre.

Ndryshe nga tradita e zakonshme shqiptare, ku nusen e marrin me makina luksoze e të zbukuruara, i riu ka zgjedhur që bashkëshorten e tij ta marrë me helikopter.

Mënyra origjinale e këtij udhëtimi ëndrrash, ka befasuar natyrisht nusen e tij  por padyshim dhe gjithë të ftuarit e tjerë special

 

K.M/B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet e 4 gushtit në Himarë, Petro Gjikuria nis fushatën elektorale

Zgjedhjet e 4 gushtit në Himarë, Petro Gjikuria nis fushatën elektorale