VIDEOLAJM/ Ja se si ISIS mëson
fëmijët e vegjël të përdorin armët

VIDEOLAJM/ Ja se si ISIS mëson<br />fëmijët e vegjël të përdorin armët
Në internet po qarkullon një tjetër video shqetësuese në të cilën shihet një fëmijë i maskuar duke mbajtur një pushkë AK47 në dorë teksa qëllon në ajër dhe ndërkohë edhe bërtet parulla islamike në Siri.

Dy video të shkurtra me sa duket filmuar në Ghouta, një zonë periferie rurale në kryeqytetin Damask, janë ngarkuar në YouTube nga një përdorues që e quan veten Abd Sad.

Ato tregojnë një djalë të ri, i cili duket të jetë jo më shumë se gjashtë vjeç, duke mësuar të gjuajë me armë nga një burrë më i rritur i cili më pas e vlerëson atë dhe inkurajon për t’u bashkuar në këngën fetare.

Videot, vërtetësia e të cilave nuk mund të përcaktohet menjëherë, ishtin postuar në YouTube javën e kaluar nga një përdorues i cili ka ngarkuar gjithashtu një video propagande pro-ISIS.
Redaksia Online
(g.f /shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Përse Berishën nuk e ndihmojnë dot këta që po tërheq nga gara

Mero Baze: Përse Berishën nuk e ndihmojnë dot këta që po tërheq nga gara