VIDEOLAJM/ Kamioni varet mbi urë, momenti i shpëtimit të shoferes pas aksidentit

VIDEOLAJM/ Kamioni varet mbi urë, momenti i shpëtimit të shoferes pas aksidentit

Një aksident i shumëfishtë në një urë në Louisville, Kentucky, nxorri një kamion nga korsia duke bërë që gjysma e këtij automjeti të varej buzë urës, gati 100 metra mbi lumin Ohio.

Shoferja e kamionit mbeti e bllokuar në kabinë për 40 minuta përpara se të shpëtohej nga zjarrfikësit e guximshëm, ndërsa dhe një tjetër person i përfshirë në aksident është shtruar në spital, shkruan rrjeti vendas CBS ËLKY.

Zjarrfikësat e Louisville thanë se rreth 30 efektivë punuan në skenën e aksidentit teksa kishin nxjerrë shoferen e mjetit të varur në ajër duke zbritur te ajo me litarë.

K.M/E.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale