VIDEOLAJM/ Kova me ujë për të fikur zjarrin, edhe policia në ndihmë të ushtrisë dhe zjarrfikësve në Asim Zenel të Gjirokastrës

 

Në Asim Zenel të Gjirokastrës situate me zjarret është shumë e rëndë. Në fshatin ku humbi jetën një person nga flakët kanë shkuar me urgjencë edhe forcat e policisë së shtetit.

Report Tv ka siguruar pamjet ku duken punonjës policie dhe banorë që mundohen të fikin zjarrin duke marrë ujë nga një kanal aty pranë.


Lajmi kryesor:

Zjarret në Gjirokastër, një i vdekur e një i plagosur! Asfiksohet ushtari i FA, jashtë rrezikut! Situata drejt normalizimit, flakët largohen nga banesat!Evakuohen banorët e 3 fshatrave


K.T./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?×

Lajmi i fundit

John

Talebanët përjashtojnë vajzat nga shkollat e mesme afgane