Kroçera 'Monet' me turistë britanikë viziton sërish Durrësin (VIDEO)

Kroçera “Monet” me turistë britanikë vizitoi sot për herë të dytë brenda muajit maj Portin e Durrësit.

50 turistë britanikë kanë mbërritur mëngjesin e sotëm për të vizituar Durrësin dhe sitet turistike të Tiranës, Krujës e zonave përreth.

Rreth 20 mijë turistë britanikë janë mirëpritur në tre muajt e parë të këtij viti, duke u bërë një prej tregjeve me rritjen më të shpejtë të flukseve turistike për Shqipërinë ndërkohë që gjatë sezonit turistik pritet të rritet dhe numri i pushuesve gjerman, kjo sipas rezervimeve në strukturat hoteliere.

B.K/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut

'Spanjës t'i 'lexojmë' lojën', Ivan Balliu: Po u sollën mirë, i ftojmë në plazhet e jugut