VIDEOLAJM/ Në Uembli pati edhe tensione, ja sherri i tifozit shqiptar me policinë britanike

Jo vetëm humbje 5-0 në Uembli për shqiptarët por edhe disa momente tensione. Në videon e mëposhtme e cila është bërë virale në internet, shikohet se një prej mijërave tifozë shqiptarë të pranishëm është konfliktuar me policinë.

Fundi i ndeshjes për të ka qenë arrestimi nga policët anglezë që e kanë shoqëruar jashtë ambienteve të stadiumit. Tifozi i veshur me simbole të Shqipërisë, kundërshton policinë të cilët për një moment bëhen të shumtë në numër dhe nuk ngurojnë të përdorin forcën për shoqërimin e tifozit shqiptar.

K.T./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A ka politika frikë nga SPAK-u?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Hapet gropë në mes të aksit rrugor Lezhë-Milot

FOTO/ Hapet gropë në mes të aksit rrugor Lezhë-Milot