VIDEOLAJM/ Qeni përballet me peshkaqenin në Bahamas dhe arrin ta largojë, turistët në panik

Disa turistë në Bahamas kanë përjetuar momente paniku teksa udhëtonin me një varkë. Ata janë befasuar kur kanë parë pranë varkës një peshkaqen kokë çekiç, por u tronditën kur një qen i guximshëm u hodh në ujë për t'u përballur me peshkaqenin.

"Pavarësisht nëse ai donte të mbronte ishullin e tij ose thjesht donte të luante me atë që i dukej si një peshk vërtet i madh në ujë, ai thjesht e ndoqi atë," tha për The Post Rebecca Lightbourn, menaxhere e rezervimeve në operatorin e anijeve Exuma Water Sports. .

I pabesueshëm është momenti kur peshkaqeni ka kthyer drejtim pas ‘përballjes’ me qenin dhe është larguar.  

“Qeni voziti për rreth dy e gjysmë deri në tre minuta dhe arriti të largonte peshkaqenin”, tha Lightbourn.

Video u postua nga kompania turistike, në të cilën dëgjohet edhe britmat e pasagjerëve të panikosur nga ai moment.

Peshkaqenët kokë çekiç mund të variojnë nga 12 deri në 18 metra të gjatë dhe të peshojnë rreth 180 kilogramë.

Qeni që u përball me peshkaqenin

SI.E./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të zhvillohen zgjedhje të reja në komunat në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Report Tv siguron dokumentin për lirimin me kusht të ish-ministrit Saimir Tahiri

Report Tv siguron dokumentin për lirimin me kusht të ish-ministrit Saimir Tahiri