VIDEO/ Shembet dyshemeja kur dasmorët kërcenin! Dhëndri, nusja e miqtë përfundojnë në katin e parë, 35 të plagosur

Një ngjarje e frikshme u shënua në një ish manastir në Pistoia të Italisë. Papafingoja e katit të dytë të godinës u shemb pasi dasmorët po kërcënenin e festonin duke shkaktuar 35 të plagosur mes tyre dhe dhëndri e nusja.

 Media italiane shkruan se mes të plagosurve ka dhe 5 persona në gjendje të rëndë.

Prokuroria e Pistoias ka hapur një hetim për shkakun e shembjes dhe pakujdesi raporton La Repubblica.

Mjekët, policia dhe zjarrfikësit kanë punuar gjatë natës për të shpëtuar të ftuarit të cilët ishin të pranishëm në dasmë. 

Ndodhi të shtunën më 13 janar 2024 në ish-manastirin e Giaccherino, në kodrat e Pistoia. Rreth gjashtëdhjetë të rinj po kërcenin për të festuar dasmën e dy miqve të tyre kur u gjendën papritmas në katin përdhes, i mbuluar me mbeturina.

Nusja dhe dhëndri dhe shumica e të ftuarve vinin nga Firence dhe kishin zgjedhur manastirin e dikurshëm, një strukturë që daton në fillim të shekullit të pesëmbëdhjetë, për të festuar dasmën. Ishin 150 të ftuar, por në momentin e shembjes vetëm rreth gjashtëdhjetë persona ishin duke kërcyer në një dhomë në katin e sipërm e cila më pas u shemb.

S.S/S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Pajisja misterioze: A po komunikonte atentatori i Donald Trump me dikë tjetër?

Pajisja misterioze: A po komunikonte atentatori i Donald Trump me dikë tjetër?