VIDEOLAJM/ Si u katandisën mitingjet e Bashës dhe Kryemadhit në Qarkun e Vlorës

Gjatë ditës së sotme Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilluan mitingjet përmbyllëse në qarkun e Vlorës, specifikisht Basha në Sarandë dhe Delvine dhe Kryemadhi në Vlorë.

Por siç identifikohet dhe në fotot e videot e mëposhtme bihen në sy braktisja që i kanë bërë qytetarët e qarkut të Vlorës dy partive, PD dhe LSI .

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 16:08
Fotolajm/ Pas Vlorës e Tepelenës, Basha braktiset edhe nga qytetarët e Shijakut

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pas Vlorës dhe Tepelenës braktiset edhe nga qytetarët e Shijakut.

Siç duket edhe në foton e publikuar, kryedemokrati është i rrethuar nga një grupi vogël militantësh të Partisë Demokratike.

Ora 14:18
Fotolajm/ Pas Vlorës, Sarandës e Delvinës edhe qytetarët e Tepelenës braktisin Bashën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pas Vlorës edhe Delvinës, braktiset edhe nga qytetarët e Tepelenës.

Siç konstatohet edhe ne foto, dallohet qartë se në takimin elektoral të zhvilluar në Tepelenë, Basha ka arritur të “grumbullojë” vetëm një numër të vogël militantësh.

J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  BE heq kufizimet dhe pak raste ditore, a mendoni se mbaroi pandemia në Shqipëri?

Komento

Komente

 • robi: 18/04/2021 15:02

  Bjerini legenit ju te pd se ne Shkoder se me 26 prill Edi Rama gdhin perseri me mandatin e trete me 79 deputete. Ju shkoni prapa Birishes dhe Agush Habib Burgibes

  Përgjigju
 • shkodra: 18/04/2021 01:33

  Nuk shkojne me se jan te rregjistruar te gjithe ne databasin e partis socialiste. po dole aty nuk gjen me pune dhe nese punon privat prit gjobat e tatimeve . Keshtu fillon jo komunizmi por diktatura.

  Përgjigju
  • Plaku: 18/04/2021 11:28

   Kemi 25 vjet qe punojm dhe s na ka pyetur akoma njeri se per ke votoj para se t filloja pune

 • Ça po na shofin syt: 17/04/2021 22:57

  As 50 veta dhe ata te shkum me makina bashk me Bashen

  Përgjigju
 • Berat: 17/04/2021 13:45

  Si pazari gjes sê gjall duket

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Frrok Çupi në Repolitix: Berisha 'tirani' i fundit në Ballkan, pas Millosheviç dhe Izetbekoviç, prandaj është e vëmendshme Amerika