VIDEOLAJM/ Spektakël në Lagunën e Nartës, për herë të parë pas shumë vitesh, mbi 200 pelikanë kaçurrel

Spektakël në lagunën e Nartës. Në këto pamje të filmuara sot nga kamerat e Report Tv duken mbi 200 pelikanë kaçurrel në Lagunë. Ky është numri më i madh i individëve që janë parë në këtë vend prej shumë e shumë vitesh.

Të gjithë janë pelikanë kaçurrel, ndërsa Flamingo ka rreth 4.000 individë qe nuk largohen nga Laguna dhe shtohen çdo vit.

K.T./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Alb: 25/09/2022 12:48

  U desh me emigru shqiptare per me u kthy shpenete

  Përgjigju
 • Niku: 24/09/2022 14:16

  O kameraman pa shkolle nuk firmohen shpendet me dron se tremben dhe nuk ndalojne me aty..eshte gabim shume trashanik...

  Përgjigju
  • Baba: 24/09/2022 23:58

   Sa do shkruaja kur pashe reagimin e Nikut. Ju artikuj-shkrues kini kujdes me keto tituj. Uroj qe koleget tuaj te redaksise t'i keni kerkuar llogari operatorit te dronit qe ju ka shitur keto segmente videosh. Pelikanet ishin ne pune te tyre dhe nuk dhane shfaqje, por shfaqen sjellje te trembur ne habitatin e tyre. Eshte njesoj si para 200 vitesh kur pronari rreh me kamzhik skllavin dhe ju e publikoni sikur skllavi ka dhene shfaqje spektakolare. Keni shume per te permiresuar.

 • Sondazhi i ditës:

  A ju duket e drejtë kërkesa e pedagogëve për rritjen e pagës?×

Lajmi i fundit

Rrëfeu historinë e dhimbshme në BBV, Einxhel Shkira bën dedikimin mallëngjyes për nënën e saj: Të duam, unë, bebi dhe Dagz

Rrëfeu historinë e dhimbshme në BBV, Einxhel Shkira bën dedikimin mallëngjyes për nënën e saj: Të duam, unë, bebi dhe Dagz