VIDEOLAJM/ Vapa bën të sajën, ‘çmendet’ kali në Firence, merr para çdo gjë në sheshin e qytetit të mrekullueshëm italian! Dëmtohet eskorta e ministrit

Një kalë ka shkaktuar fillimisht panik dhe më pas ilaritet në një prej shesheve më të bukur të Italisë fqinje, ‘Piazza della Signoria’ në Firence.

Një prej kuajve më të cilët transportohen turistët me karroca është ‘arratisur’ dhe ka dalë jashtë kontrollit duke dëmtuar edhe eskortën e ministres së Brenshme të Italisë Lamorgese, i cili ishte për një vizitë në ‘Palazzo Vecchio’, një prej mrekullive të arkitekturës fjorentine por edhe italiane.

Megjithatë fatmirësisht nuk pati të lënduar nga ky incident.

K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të jetë Berisha pjesë e grupit parlamentar të PD në Kuvend?

Komento

Komente

  • Kafsha: 19/06/2021 15:01

    Kushedi ç’i kanë bërë të shkretit bajgat “njerëz”

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Certifikatë vaksinimi dhe test negativ për të hyrë në restorant, Mali i Zi miraton masa të reja anti-COVID