VIDEOLAJM/ Zjarri në Devoll/ Shefi i zjarrfikësve Memaliaj shuan flakët me lopatë, shkrumbohet toka krah aksit Gjirokastër - Kakavijë

Në fshatin Grapsh dhe Lugar të Devollit vijon beteja me flakët. Në pamjet e mbërritura në redaksi duket që flakët kanë djegur dhe sipërfaqe të tëra me tokë që ndodheshin anës aksit nacional Gjirokastër – Kakavijë.

Në ndihmë për të shuar flakët ka shkuar dhe shefi I zjarrfikësve të Memaliajt, Shkëlqim Goxhaj, I cili ndërhyn për të shuar flakët me lopatë.

“Jemi duke ndihmuar bashkinë Dropull. Situata është pak e rënduar, por gjithsesi jemi duke punuar", thotë shefi i zjarrfikësve të Memaliaj, Shkelqim Goxhaj


Lajmi kryesor:

Zjarret në Dropull e Grapsh, s’ka më rrezik për banesat! Vijon flakët në Qafë Muzinë, pritet të mbërrijnë dy helikopterë nga Greqia (VIDEO)


S.G/SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë