Vidhet gjatë natës posta në Berat, hajdutët marrin 10 mijë lekë

Vidhet gjatë natës posta në Berat, hajdutët marrin 10 mijë lekë

Posta e grabitur

Persona ende të paidentifikuar kanë vjedhur gjatë natës Zyrën Postare Nr.2 në lagjen "Muzakaj". Kjo zyrë postare ndodhet në anë të rrugës që përshkon qytetin dhe është e pajisur jashtë dhe brenda me kamera sigurie. Nga ana e policore konfirmohet se hajdutët, pasi kanë hyrë brenda postës kanë vjedhur 100 mijë lekë që ndodheshin në një nga sirtaret e këtij filiali.

Vjedhja është konstatuar mëngjesin e sotëm nga dy punonjëset e postës, të cilat kanë njoftuar menjëherë policinë. Ende nuk dihet sesi hajdutët kanë mundur të hyjnë brenda Zyrës Postare Nr.1 në lagjen Muzakaj, pasi fillimisht u tha se hajdutët kishin thyer xhamin e derës dhe më pas u fol që kishin shqyer derën hyrëse të postës. Por siç duket e dhe nga planet filmike, dera kryesore e Zyrës Postare Nr.2 është e paprekur. Burime të brendshme policore konfirmojnë se një nga pistat që po ndiqet prej tyre për të zbuluar këtë vjedhje është edhe "harresa e derës pa kyçur" pas mbarimit të turnit nga vetë punonjëset e këtij filiali poste.

Të njëjtat burime konfirmojnë se janë sekuestruar regjistrimet e kamerave të sigurisë dhe po punohet për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarjeje si dhe identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve të vjedhjes. Materialet procedurale për këtë vjedhje i kanë kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Berat për të kryer veprimet e mëtejshme.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Partia e Mitsotakis kandidon Fredi Belerin për eurodeputet, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Shkodër, ishte larguar nga shtëpia disa ditë më parë, gjendet trupi i pajetë i 49-vjeçarit në ujërat e Bunës

Shkodër, ishte larguar nga shtëpia disa ditë më parë, gjendet trupi i pajetë i 49-vjeçarit në ujërat e Bunës