Vidhnin automjete në Tiranë më anë të çelësave të klonuara, arrestohen 3 të rinj, në kërkim 2 të tjerë

5 persona në bashkëpunim me njeri-tjetrin, vidhnin automjete me anë të çelësave të klonuara në Tiranë dhe i shisnin në Fushë-Krujë e Mamurras.
Policia ka arritur të vejë në pranga tre prej tyre, Eriseld Polisi 35 vjeç, Elvir Sulce 39 vjeç, Luigj Totokocopullo , 30 vjeç, ndërsa janë shpallur në kërkim dy të tjerët Y. K., 54 vjeç dhe K. S., 36 vjeç.

Janë zbardhur dhe dokumentuar 3 raste të vjedhjes së automjeteve, me anë të çelësave të klonuar.  Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar një automjet i dyshuar i vjedhur, targa të vjedhura, një armë zjarri kallashnikov, shkop gome, radio policie dhe një automjet që autorët dyshohet se e përdornin gjatë kryerjes së vjedhjeve.    

Pas verifikimeve të kryera ka rezultuar se shtetasi E. S. kishte shkelur masën e sigurisë "Arrest në shtëpi, duke dalë jashtë banesës.     

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale. Ndërkohë puna për arrestimin e dy bashkëpunëtorëve të tjerë vijon.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

E plotë/ Lëvizja e parave mes Monika Kryemadhit, mamasë që shiste qepë, vëllait Drini, vjehrrit Nuri Peti dhe SGS! Roli komprometues i Ilir Metës