Vidhnin makina dhe banesa, arrestohet një person në Durrës, shpallen në kërkim dy të tjerë

Vidhnin makina dhe banesa, arrestohet një person në Durrës, shpallen në kërkim dy të tjerë

Foto ilustruese

Një person është arrestuar dhe dy të tjerë janë shpallur në kërkim ditën e sotme në Durrës, të akuzuar si autorë të disa vjedhjeve në qytetin bregdetar. Bëhet me dije se është arrestuar Hamid Hoxha janë shpallur në kërkim Edmond Neza dhe Kreshnin Shira.

Këta persona, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, vidhnin automjete dhe vlera monetare në banesa.

Ata rezultojnë autorë të 11 vjedhje të automjeteve dhe banesave të ndryshme, të ndodhura gjatë viteve 2020-2021, në qarkun e Durrësit.

Më datë 06.08.2021, në Rrashbull, ata janë konstatuar nga shërbimet e Policisë duke drejtuar automjetin tip "Toyota", i cili rezultoi i vjedhur më datë 03.08.2021. Edmond Neza dhe Kreshnin Shira kanë mundur të largohen gjatë ndjekjes nga shërbimet e Policisë.

Gjatë vitit 2021, dyshohet se ata kanë vjedhur në banesën e shtetasit R. B., në Rrashbull, Durrë, ku kanë marrë 50.000 lekë dhe çelësat e automjetit në pronësi të tij. Gjithashtu dyshohet se kanë vjedhur 3 automjetet tip "Benz", në pronësi të shtetasve M. R., F. Ç., D. B. dhe automjetin tip "Toyota", në pronësi të shtetases L. S.

Gjatë vitit 2020, ata se janë autorë të 2 vjedhjeve në banesat e shtetasve E. R. dhe I. Z., ku kanë marrë vlera monetare dhe çelësat e automjeteve përkatëse. Gjithashtu kanë vjedhur automjetet e markave të ndryshme, në pronësi të shtetasve F. H., N. T., R. D. dhe I. Z.

Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Ministrja Kumbaro intervistë për ‘ITB Berlin’ panairin e turizmit: Gjithçka që ju duhet, e gjeni në Shqipëri! Destinacioni i preferuar në Ballkan

Ministrja Kumbaro intervistë për ‘ITB Berlin’ panairin e turizmit: Gjithçka që ju duhet, e gjeni në Shqipëri! Destinacioni i preferuar në Ballkan