VIDEO/ Vidhnin makina në Shijak e Kavajë dhe i çmontonin për t’i shitur në servisin e tyre, në pranga babë e bir në Tiranë (EMRAT)

TIRANË- Mersin dhe Julijan Shkalla, babë e bir janë arrestuar nga policia pasi dyshohet se kanë vjedhur 5 makina, të cilat më pas i çmontonin dhe i shisnin për pjesë në biznesin e tyre.

63-vjeçari së bashku me të birin, 33-vjeç, të dy banues në Tiranë dyshohet se kanë vjedhur 5 makina, mes tyre 2 Range Rover, në Shijak e Kavajë, të cilat i çmontonin dhe pjesët e mjetit i shisnin në sërvisin e tyre, në fshatin Priskë.

'Konkretisht babë e bir kanë vjedhur: më datë 22.02.2024, në Kavajë, kanë vjedhur një automjet tip “Range Rover” dhe një automjet tip “Mercedez Benz”.  (Automjeti tip “Mercedez Benz” është gjetur te Liqeni i Thatë, më datë 25.02.2024); 

më datë 17.02.2024, në një pikë për shitjen e automjeteve, në Shijak, kanë vjedhur një automjet tip “Audi A5”, një automjet “Volkswagen” dhe targat e 2 automjeteve të tjera;

më datë 17.08.2023, në Kavajë, kanë vjedhur një automjet tip “Range Rover”.'- njofton policia.

Gjatë kontrollit në servisin e këtyre shtetasve, në fshatin Priskë, policia gjeti pjesët e automjetit tip “Range Rover” të vjedhur 22.02.2024, në Kavajë, dhe pjesë të një automjeti tjetër të denoncuar të vjedhur, në Rinas.

Vijojnë veprimet hetimore për dokumentimin e rasteve të tjera të vjedhjeve që mund të jenë kryer nga këta shtetas.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin

Ministri i Kosovës: Beogradi përgjegjës për tensionet mbi dinarin