Vidhte energji për të mirëmbajtur ‘shtëpinë e barit’, arrestohet shqiptari në Britani

Vidhte energji për të mirëmbajtur ‘shtëpinë e barit’, arrestohet shqiptari në Britani

Foto nga rruga ku ndodhej "shtëpia e barit"

Policia britanike ka vënë në pranga 45-vjeçarin shqiptar Flamur Shera, pasi kishte shndërruar ambientin ku jetonte në “shtëpi bari”.

Ai fillimisht kur konstatoi policinë, tentoi të arratisej nga  dera e pasme e shtëpisë, por policia arriti ta arrestonte.

Autoritetet kishin zbuluar se në Coventry një shtëpi furnizohej me energji elektrike në mënyrë të jashtëligjshme.

Kur kishin shkuar për të ndërprerë linjën e jashtëligjshme, aty kanë gjetur Flamur Sherën dhe laboratorin e kanabisit.

Kontrollet e policisë zbulua dhoma të mbushura me kanabis, ventilator, ndriçues dhe sistem vaditjeve.

Kur Shera u mor në pyetje nga policia, tha se kishte shkuar në Britaninë e Madhe si turist në Korrik, por më pas kishte rënë në kontakt me një shtetas rumun dhe ai i kishte dhënë 1000 Paund si paradhënie për një punë në ndërtim që do të niste në muajt në vijim.

Shqiptari siç pretendoi u bë viktimë i një kurth, për një punë që nuk nisi kurrë. Gjykata e dënoi me 12 muaj burg.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Intervista e panjohur e Angjelin Preljocaj: Në Francë, prindërit e mi nuk donin që unë të merresha me balet! Nuk e kuptonin, nëna ime kishte qenë bareshë me dele

Intervista e panjohur e Angjelin Preljocaj: Në Francë, prindërit e mi nuk donin që unë të merresha me balet! Nuk e kuptonin, nëna ime kishte qenë bareshë me dele