Vihet në pranga një 50 vjeçar, pengon punonjësit e Zyrës së Përmbarimit për ekzekutimin e një vendimi gjyqësor

Foto ilustruese

Një seancë gjyqësore për kujdestarinë e fëmijës ndaj një çifti të divorcuar, ka përfunduar në dhunë fizike.

50-vjecari  me iniciale  N.Ç banues në Belsh, në momentin që po jepej ekzekutimi i vendimit  gjyqësor, ka ushtruar dhunë fizike ndaj ish-bashkëshortes së tij pasi  ka dashur që kujdestaria e fëmijës t’i jepej atij, duke bërë kështu të mundur pengimin e vendimit gjyqësor. Ai gjithashtu ka kundërshtuar punonjësit e policisë të cilët ishin në krye të detyrës.

Policia e Elbasanit thotë se materialet hetimore për 50-vjecarin i kaluan Prokurorisë së Elbasanit për veprën penale "Dhunë në familje", "Kundërshtimi i punonjësit të rendit publik" si dhe "Pengime për ekzekutimin e vendimeve të Gjykatës ".

 

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Takimi i 7 mes dy qeverive Shqipëri-Kosovë dhe 16 marrëveshjet e nënshkruara i konsideroni:×

Lajmi i fundit

John

Dilemat që nuk zgjidh 11 dhjetori