Vijojnë reshjet e shiut në vendin tonë, parashikimi i motit për ditën e sotme

Foto ilustruese

Moti për ditën e sotme do të sjellë kthjellime të pakta dhe vranësira të shpeshta, të cilat sjellin shira të izoluar në vend gjatë paradites. Por mesdita dhe pasditja përmirësojnë gradualisht motin duke zhvendosur vranësirat dhe shirat e izoluar përgjatë kufirit lindor.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 24°C.                       

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 4 ballë.

D.P./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Platforma 'Deputeti që duam' dhe votim nga anëtarësia, a e mbështesni mënyrën si partitë po zgjedhin kandidatët?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ambasadorja shqiptare në SHBA infektohet me Covid: Bëra testin kur u ktheva nga Shqipëria, jam pozitive! Atje kam zhvilluar shumë takime me zyrtarë dhe kolegë