Vinin baste sportive online, 7 të arrestuar në Durrës e Kavajë

Vinin baste sportive online, 7 të arrestuar në Durrës e Kavajë

DURRËS- Shtatë persona janë arrestuar në Durrës dhe Kavajë pasi vinin baste sportive online. Gjatë kontrolleve të ushtruara në kuadër të operacionit ‘Basti i fundit’ në disa lokale, 7 të arrestuarit janë kapur duke vënë baste sportive.

Mes personave të vënë në pranga është edhe pronari i një lokali, Erjon Hoxha, i cili nuk kishte regjistruar lokalin që kishte në pronësi në Kavajë. Ata u arrestuan në 5 lokale të ndryshme në Kavajë

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 7 celularët e të arrestuarve, të cilët shërbenin për vënien e basteve.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme.

Të arrestuar

Rajner Bali, 30 vjeç, banues në Durrës

Arjan Kulla, 33 vjeç, banues në Durrës

Denis Shemun, 30 vjeç, banues në Durrës

Shpëtim Daiu, 52 vjeç, banues në Kavajë

Erjon Hoxha, 32 vjeç, banues në Kavajë

Ermir Çela, 32 vjeç, banues në Kavajë

Totila Okshtuni, 32 vjeç, banues në Kavajë

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg