Vinte nga SHBA, arrestohet me armë me vete dhe fishekë në valixhe në aeroportin e Rinasit 51-vjeçari

Vinte nga SHBA, arrestohet me armë me vete dhe fishekë në valixhe në aeroportin e Rinasit 51-vjeçari

Arma e sekuestruar

Një 51-vjeçar është arrestuar nga policia e kufitare në Rinas, pasi është kapur me armë zjarri pistoletë dhe municion luftarak me vete. Policia njofton se kanë kaluar për kontroll më të imtësishëm, valixhen e shtetasit Renato Hajmeli, i cili ishte nisur nga SHBA për në Shqipëri.

Gjatë kontrollit në valixhen e këtij shtetasi, kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pistoletë dhe 125 fishekë. Në vijim të veprimeve, nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Rinas u arrestua në flagrancë shtetasi Renato Hajmeli, 51 vjeç, banues në Tiranë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprat penale "Trafikimi i armëve dhe i municionit" dhe "Armëmbatja pa leje".

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Haxhiu: 14/01/2022 14:48

  Do gjuante zogj kur ishte ne avion per te kaluar kohen se udhwtim i gjate shume.

  Përgjigju
 • Ardi: 14/01/2022 01:16

  Ky nuk është as fëmijë që të mos e dijë arma që posedohet me leje në një shtet nuk mund të çohet pa leje speciale në një shtet tjetër. Edhe punonjësit e interpolit marrin leje. Se që e ka patur më leje nuk vihet në dyshim se nuk kishte shance që ta kalonte në aeroportet amerikane.

  Përgjigju
 • shefi: 13/01/2022 18:16

  opo nuk heq dore shqiptari nga armet.edhe pse ne amerike esht e ligjeshme arma ky qe vjen me arme ne brez e paska nji hall...por duhet ta deklaroje armen se nuk esht van dami

  Përgjigju
 • Ariu: 13/01/2022 17:10

  si kaloi valixhja kontrollin ne Aeroport ne USA???!

  Përgjigju
  • Ledri: 13/01/2022 17:34

   E ka pas me leje ;-)

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet ti jepet Bashës një shans tjetër për të drejtuar PD-në?×

Lajmi i fundit

Gjykata e BE-së: Reforma në drejtësi e Polonisë shkel ligjin evropian për pavarësi të gjyqësorit

Gjykata e BE-së: Reforma në drejtësi e Polonisë shkel ligjin evropian për pavarësi të gjyqësorit