Viti i Ri 2017, 23 të arrestuar
për vjedhje e dhunë në familje

Viti i Ri 2017, 23 të arrestuar<br />për vjedhje e dhunë në familje
48 orët e para të vitit të ri 2017 kanë cuar në qeli plot 35 shtetas në të gjithë vëndin.

Referuar me një vit më parë kjo është një shifër më e lartë ndërsa rezulton se shumica e të prangosurve i përkasin veprës penale të vjedhjes dhe dhunës në familje.

Sipas të dhënave të siguruara nga Report Tv nga policia e shtetit rezulton se 23 shtetas janë prangosur për vjedhje e dhunë në familje, 3 për krime ndaj jetës dhe personit, 7 persona të cilët kanë qenë në kërkim për krime të mëparshme dhe dy prej tyre për kundërshtim të punonjësve të policisë.

Deri më dt.5 Janar policia e shtetit është në gadishmëri në të gjithë vëndit ndërsa 35 të arrestuarit në datat 1 dhe 2 janar tashmë kanë dalë para gjykatës ku 10 prej tyre janë lënë me masën e sigurisë hetim në gjendje të lirë.

Redaksia Online
l.q/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Debati në PD, a duhet të kenë kandidatë në 61 bashki më 14 maj?×

Lajmi i fundit

Asnjë ndryshim në 5 bashkitë e qarkut Tiranë, kryetarët aktualë rikandidojnë në 14 maj! Veliaj: Në këshillin bashkiak ka prurje nga bota akademike

Asnjë ndryshim në 5 bashkitë e qarkut Tiranë, kryetarët aktualë rikandidojnë në 14 maj! Veliaj: Në këshillin bashkiak ka prurje nga bota akademike