Viti i ri shkollor, Basha i uron nxënësit dhe bën thirrje për zbatimin e masave anti-COVID: Nuk duhet të mungojë kujdesi për të mbrojtur shëndetin

 

Me fillimin e vitit shkollor, Kreu i PD-së, Lulzim Basha i ka uruar suksese të gjithë nxënësve. Me një postim në Facebook, Basha vë theksin te rëndësia e zbatimit të masave anti-COVID, duke i bërë thirrje nxënësve që të tregohen të kujdesshëm dhe të mbrojnë shëndetin.

"Urime të përzemërta nxënësve dhe mësuesve, anembanë Shqipërisë në nisjen e këtij viti shkollor! Urime prindërve që përmes punës dhe sakrificave ushqejnë ëndrrat dhe ambiciet e fëmijëve të tyre! Urime vogëlushëve që plot emocione ulen për herë të parë në bankat e shkollës, në hapjen e një kapitulli të rëndësishëm për jetën e tyre dhe gjithë shoqërisë sonë! Edhe ky vit i ri shkollor do të jetë sfidues për shkak të pandemisë, ndaj kujdesi nuk duhet të mungojë për të mbrojtur shëndetin e njëri-tjetrit dhe të familjeve tuaja. Suksese të gjithëve", shkruan Basha.


Lajmi kryesor:

Nën masat anti-COVID, nis sot viti i ri shkollor! Mësuesit detyrim vaksinën, në të kundërtën tampon çdo javë! Prindërit kundër mësimit me turne! Urojnë politikanët


J.SH./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush i fiton zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit?×

Lajmi i fundit

John

Takimi i ‘sikletshëm’ virtual i Putinit dhe biznesmenëve italianë, mes tensioneve të perëndimit