Viti më i shtrenjtë i modës për Kate Middleton, dukesha ka veshur rroba me vlerën 176 mijë paund

Viti më i shtrenjtë i modës për Kate Middleton, dukesha ka veshur rroba me vlerën 176 mijë paund

Kate Middleton

Kate Middleton, këtë vit ka shpenzuar shumën më të madhe të parave për veshje dhe aksesorë mode. Pas lajmit zyrtar të përfundimit të pandemisë, princesha e Uellsit iu rikthye angazhimeve të rregullta mbretërore dhe turneve të huaja duke ndryshuar edhe gardërobën e saj. Bashkëshortja e princit Willim ka veshur veshje të reja me vlerë 176,664 £ gjatë 12 muajve të fundit, duke përfshirë një mori fustanesh për ballo dhe bizhuteri vezulluese për fejesat mbretërore.

Ky shënon vitin më të shtrenjtë të familjes mbretërore deri më sot, me një mori veshjesh të reja, duke mposhtur vitin 2017 kur ajo veshi veshje të reja prej 119,000 £.

Mbretëresha e ardhshme ka vazhduar gjithashtu të riciklojë disa nga veshjet e saj më të vjetra të preferuara, si dhe të vishet nga dyqanet kryesore si “Zara”, “Hobbs” dhe “Mango”.

Veshja e saj më e shtrenjtë ishte kur mori pjesë në premierën e “Top Gun”, ku mbante veshur një fustan të zi elegant prej 2,000 £ dhe bizhuteri me vlerë mbi 10,000 £.

Në vitin 2021, mbretëresha kishte shkurtuar veshjet e saj të reja, duke veshur veshje të reja me vlerë 48,845 £.

Në vitin 2020 bleu veshje me shumën totale prej 93,914 £ dhe në vitin 2019 i kushtuan 103,075 £.

F.D/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Hill: Njohja e Kosovës nuk është kusht për anëtarësimin e Serbisë në BE

Hill: Njohja e Kosovës nuk është kusht për anëtarësimin e Serbisë në BE