Vladimir Putin diskuton për programin bërthamor të Koresë së Veriut me Shinzo Abe

Vladimir Putin Shinzo Abe

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka bërë një diskutim me kryeministrin e Japonisë, Shinzo Abe, ku kanë folur për programin bërthamor të Koresë së Veriut dhe çështje të tjera.

Mirëpo pas takimit në qytetin rus, Vladivostok, Putin ka thënë se ata kanë shkëmbyer pikëpamje për “çështje të rëndësishme ndërkombëtare”.

Gjithashtu ai ka deklaruar se Moska dhe Tokio “do t’i vazhdojnë kontaktet e ngushta për të nxitur dialogun ndër-korean”.

a.de./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Presidenti të zgjidhet drejtpërdrejtë nga populli?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Zgjedhorja/ Komisioneri për Zgjerimin: Marrëveshje është thelbësore! Inkurajoj palët të dialogojnë