Vlorë, aksidentohet 10 maturantë
ktheheshin nga festa e shkollës

Vlorë, aksidentohet 10 maturantë<br />ktheheshin nga festa e shkollës
VLORË - Dhjetë të rinj kanë mbetur të plagosur gjatë një aksidenti të ndodhur sot rreth orës 13:00. Sipas korrespondetit të redaksisë online Shqiptarja.com, maturantët udhëtonin me mjetin tip fuoristradë AA 258. Pasi kane dale nga dita e fundit e shkolles dhe festimeve te organizuara nga maturantet kane udhetuar me nje automjet tip kamionçine. Pjesa me e madhe e te lenduarve ishin ne pjesen e karrocerise dhe ata jane rrezuar ne toke pasi mjeti me te cilin udhetonin u permbys ne rruge per shkak te humbjes se kontrollit nga shpejtesia.

Aksidenti ndodhi ne aksin rrugor Orikum-Vlorë. Kalimtaret jane ndalur dhe kane transportuar me urgjence ne spital te plagosurit. Policia ne vendin e ngjarjes vuri nen kontroll trafikun e bllokuar per shkak te aksidentit dhe nisi hetimet.

(aq/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Ndahet nga jeta 'Nona Tirona' në moshën 102-vjeçare, bashkëshortja e futbollistit të njohur Selman Stermasi

Ndahet nga jeta 'Nona Tirona' në moshën 102-vjeçare, bashkëshortja e futbollistit të njohur Selman Stermasi