Vlora prej ditësh në flakë, pamje nga mali i Kuçit

Flakët vijojnë edhe në Kuç të Vlorës. Siç shihet edhe nga pamjet e siguruara nga Report Tv vendi është mbuluar nga tymi. Ditën e djeshme është dashur ndërhyrja e forcave zjarrfikëse dhe banorëve për të lokalizuar zjarrin. Për momentin flakët janë vënë nën kontroll.


Lajmi kryesor:

Vlorë/ Për të shtatën ditë radhazi zjarret djegin kurorën e gjelbër të Karaburunit, sot dita e dytë e ndërhyrjes nga ajri, helikopteri hedh mbi 300 mijë litra ujë, situata problematike! Zjarr edhe në Tragjas, Radhimë e Kuç


SI.E./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Reshje të dendura shiu në të gjithë vendin, Policia apel shoferëve: Tregoni kujdes, lëvizni me shpejtësi të ulët