Vlorë/Dy makina të parkuara të kushërirave lyhen me benzinë dhe u vihet zjarri pas mesnate te 'Lungomare'! Pamjet nga flakët dhe tymi

VLORË-Dy automjete janë djegur pas mesnate në lagjen 'Pavarsia' në fillim të Lungomares, ndërsa dyshohet se ngjarja ka qenë e qëllimshme. Sipas burimeve për Report Tv, dy makinave që i përkisnin dy kushërirave janë lyer me benzinë dhe më pas u është vënë flaka.

Ngjarja ka ndodhur në orën 00:37, ndërsa dy mjetet e djegura një tip "Ford" i bardhë me targa AA401XF dhe një Golf 6 i zi me targa  AB022BL  ishin në pronësi të shtetaseve K.P., dhe  E.P., të dyja banuese në Vlorë, kushërira mes tyre.

Njëra nga makinat ishte marrë më qira nga një prej vajzave, ndërsa grupi hetimor po vijon punën  për zbardhjen e autorëve.

k.m./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Alfons: 03/01/2021 13:41

  Nivel shume i ulet i policise ne vlore,skane lidhje fare me parandalimin dhe hetimin e krimeve,dhe kjo vjen dhe si rezultat se shefat dhe oficerat jane te gjith jabanxhi qe kane shkuar te vjedhin ndonje lek,dhe vendalit qe dhe kane informacion per ngjarjet rrine te strukur nga keta shefa dhe nuk japin informacion pasi jane tradhtuar ne vazhdimesi ngq shefat.

  Përgjigju
 • Beni: 03/01/2021 09:55

  Ne Vlore e kane specialitet djegien e makanive,Fushe Kruja,Nikla,Lezha,Shkodra jane experte per kallupe tritoli.

  Përgjigju
  • Fieraku: 03/01/2021 16:08

   .....në Lushnje janë ekspertë për thyerje xhamash me llastiqe

 • Sondazhi i ditës:

  EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Ministri Balla pritet në Dusseldorf nga ministri i Brendshëm i Landit Nordrhein-Westfalen: Forcojmë bashkëpunim në fushën e sigurisë

Ministri Balla pritet në Dusseldorf nga ministri i Brendshëm i Landit Nordrhein-Westfalen: Forcojmë bashkëpunim në fushën e sigurisë