Vlorë/  Digjen rëndë dy punonjës të OSHEE-së, po riparonin një defekt në nënstacionin e qytetit

Dy punonjës të OSHEE-së në qytetin e Vlorës janë plagosur rëndë gjatë punës. Dy punëtorët ishin duke punuar për të riparuar një defekt në nënstacionin elektrik të qytetit. Burime për Report Tv bëjnë me dije se pakujdesia dhe ngritja e thikave për lidhjen e energjisë elektrike iu ka shkaktuar djegie të shumta në të gjithë trupin. Dy punonjësit janë transportuar në Repartin e djegie-plastikës në QSUT në Tiranë ku po marrin ndihmën e parë.

Siç shihet edhe në pamjet e mëposhtme, dy të plagosurit janë në gjendje të rëndë.

Po punohet për zbardhjen e kësaj ngjarjeje.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që opozita të dalë me një kandidat të përbashkët në zgjedhjet e ardhshme vendore?×

Lajmi i fundit

Kolegji turk u mbyll nga kërkesa e Erdogan? Rama: S’kishte respektuar ligjin! Mua nuk më bën dot presion asnjë, më kanë votuar shqiptarët

Kolegji turk u mbyll nga kërkesa e Erdogan? Rama: S’kishte respektuar ligjin! Mua nuk më bën dot presion asnjë, më kanë votuar shqiptarët