Vlorë, nis rehabilitimi i rrugës së dëmtuar në Lukovë, së shpejti në funksion të plotë/VIDEO

Dy ditë më parë Report Tv ka transmetuar një kronikë në lidhje me rrëshqitjen e rrugës nacionale Sarandë –Vlorë. Rruga ka rrëshqitur në mes të fshatrave Shën Vasil- Lukovë, rruga kishte pësuar dëmtime të mëdha e për pasojë edhe mbylljen totale të njërës korsi. Por menjëherë pas transmetimit të kronikës ka reaguar edhe Autoriteti Rrugor Shqiptar.

Në pjesën ku është dëmtuar rruga kanë filluar punimet për rehabilitimin e saj dhe brenda pak ditësh ajo do të jetë në funksion të plotë. Edhe pse po bëhen punime, qarkullimi i mjeteve vijon normalisht pa asnjë ndikim, pasi në rrugë janë vendosur sinjalistikat e nevojshme.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

I arrestuar për tritolin në shtëpinë e Dukës, Arlen Hasanaj del sot para gjykatës! Alibia e avokatit mbrojtës për ta liruar: Ishte në qendër tregtare kur ndodhi ngjarja, ka pamje filmike