POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Vlorë, plagosi me armë zjarri 3 javë më parë, arrestohet sot autori/EMRI

Policia e Vlorës ka bërë të mundur kapjen e e një 34 vjeçari të dyshuar për një plagosje 3 javë më parë në lagjen “Pavarësia” të Vlorës.

Nikollaq Çepaj (Taullaraj), 34 vjeç, banues në Vlorë, në datën 16 maj 2018 ka plagosur brenda ambienteve të një lokali një 34 vjeçar i quajtur Eraldo.L

Në momentin e ndalimit nga policia i sekuestrohet arma me të cilën dyshohet se ka kryer plagosjen si dhe një mjet tip BMW X5.

Është sekuetruar në cilësinë e provës materiale: arma e zjarrit tip pistoletë me të cilën dyshohet se shtetasi ka kryer plagosjen,

1 automjet tip BMW X5 me targa AA838DS.

Materialet hetimore do t’i referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprat penale “Plagosje e rëndë me dashje, kryer në bashkëpunim” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”, parashikuar nga nenet 88 e 25 dhe 278/1 të Kodit Penal

/al.sp.
Komento