Vlorë, sekuestrohen 21 kazino
për aktivitet të paligjshëm

Vlorë, sekuestrohen 21 kazino<br />për aktivitet të paligjshëm
VLORE – Policia e Qarkut të Vlorës ka sekuestruar 21 kazino që organizonin lojra të palejuara të fatit. Operacioni i koduar “Jackpot 2012” ka nisur para dy javësh, mësohet nga një komunikatë për shtyp.

Policia ka bllokuar paisjet elektronike, shumat e parave të gjendura në to dhe ambientet e përdorura për organizimin e llotarive të paligjshme. Dëmi i shkaktuar shtetit nga mospagimi i detyrimeve financiare në organet tatimore llogaritet në qindra mijëra dollarë në një muaj, saktëson komunikata e policisë.

LISTA E PLOTE E KAZINOVE TE SEKUESTRUARA


1. Ne lagjen “28 Nëntori” Vlorë në lokalin e shtetasit Xhevdet Mehmet Hysaj, vjec 55;

2. Në lagjen ‘’Dëshmorët’’ në lokalin e shtetasit Lorid Zihni Hasani, vjec 25 ;

3. Në lagjen ’’29 Nëntori’’ Vlorë në lokalin e marre me qera nga shtetasi Mariglen Vladimir Hamzo, vjec 27;

4. Në fshatin Bishan të Rrethit Vlorë në lokalin e tij Agur Rremo Bulla, vjec 34 ;

5. Në lagjen “Isa Boletini” Vlorë në lokalin ‘’Bet 07’’ të marrë me qera nga shtetasi Alket Zenel Dajka, vjec 29 ;

6. Në lagjen ‘’Isa Boletini’’ në lokalin e marre me qera prej shtetasit Vladimir Bajram Maliqaj, vjec 49 ;

7. Në Vlorë në lagjen ‘’Pavarsia’’ në lokalin e marrë me qera prej shetasit Çerçiz Abedin Çaushaj, vjec 24 ;

8. Në Vlorë në lagjen ‘’Hajro Cakërri’’ në lokalin në pronësi të shtetasit G.Sh, vjec 30 ;

9. Në Vlorë në lagjen ‘’Pavarësia’’ në lokalin shtetasit Taulant Baftjar Kacaj, vjec 40;

10. Në Vlorë në lagjen ‘’Pavarësia’’ në lokalin e shtetasit Edmond Kudret Shehaj, vje 38;

11. Në qytetin e Orikumit në lokalin e shtetasit Ervis Xhemil Cipa, vjec 25;

12. Në Vlorë në lagjen ‘’15 Tetori’’ në lokalin e marre me qera nga shtetasi Kujtim Beqir Alimerko, vjec 51;

13. Në Vlorë në lagjen ‘’28 Nentori’’ në lokalin e marrë me qera nga shtetasi Emiljan Servet Hodaj, vjec 28 ;

14. Në Vlorë në lagjen ‘’Pavarësia’’ në lokalin e shtetasit Akanto Xhebro Rrapaj, vjec 25;

15. Në Vlorë në lagjen ‘’Kushtrimi’’ në lokalin e shtetasit Artur Selim Sela, vjec 40

16. Në Vlorë në lagjen ‘’29 Nëntori’’ në lokalin e marrë me qera nga shtetasit Adnand Shezai Veizaj dhe Saimir Petrit Alliaj vjec 28 ;

17. Në lagjen ‘’Pavarësia’’ Vlorë në lokalin e shtetasit Alban Kujtim Dervishaj, vjec 32

18. Në Selenicë në lokalin e marrë me qera nga shtetasi Kledian Minella Halili vjec 26;

19. Në Sarandë në lokalin e shtetasit Bledar Thodhor Beduli, vjec 31 banues në Sarandë;

20. Në Ksamil në lokalin e marrë me qera nga shtetasi Altin Laver Gjika, vjec 32;

21. Në Sarandë në lokalin e marrë me qera nga shtetasi Andrea Kozma Boci, vjec 36.

(im/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Ndeshja me Poloninë, Uzuni: Kemi frymë të re, më duan në La Liga dhe Serie A! Debutuesi Anis Mehmeti: Dua të luaj nga minuta e parë

Ndeshja me Poloninë, Uzuni: Kemi frymë të re, më duan në La Liga dhe Serie A! Debutuesi Anis Mehmeti: Dua të luaj nga minuta e parë