Vlorë/ Tentuan të kalojnë kontrabandë verë dhe paketa me cigare, vihen nën hetim 3 persona

Vlorë/ Tentuan të kalojnë kontrabandë verë dhe paketa me cigare, vihen nën hetim 3 persona

Tre persona janë janë vënë në hetim ditën e sotme pasi tentuan të kalojnë kontrabandë shishe me verë dhe paketa me cigare, nga porti i Vlorës.

Shishet e verës dhe paketat me cigare ishin fshehur brenda një autobusi dhe janë të vënë nën hetim për veprën penale “Kontrabanda me mallra për të cilat paguhet akcizë”, janë dy shoferët e autobusit të identifikuar me inicialet I. D., 63 vjeç, dhe K. Sh., 43 vjeç dhe një 51-vjeçar i identifikuar me inicialet E.M..

“Shërbimet e PKK Port Vlorë dhe autoritetet doganore në këtë port, në vijim të kontrolleve për goditjen e paligjshmërisë, bazuar në analizën e riskut dhe në kontrollet me përzgjedhje, në hyrje të RSH-së, kanë kaluar në vijën e dytë, për kontroll më të imtësishëm, autobusin me drejtues shtetasin E. M.

Gjatë kontrollit të ushtruar në këtë autobus, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan kuti me shishe me verë dhe paketa me cigare, pa faturë blerjeje.

Në përfundim të veprimeve, specialistët e Seksionit për Hetimin dhe ZMKT referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimin penal për shtetasin E. M., 51 vjeç, si dhe për 2 shoferët e tjerë të këtij autobusi, shtetasit I. D., 63 vjeç, dhe K. Sh., 43 vjeç, për veprën penale “Kontrabanda me mallra për të cilat paguhet akcizë”,-njofton policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet