Kaos në portin e Vlorës, trageti i Brindisit vonohet, fëmijë e të moshuar prej 9 orësh qendrojnë në pritje

Edhe pse kanë kaluar 9 orë pasagjerët në Portin e Vlorës që duan të udhëtojnë drejt Italisë akoma nuk janë nisur.

Trageti i linjës Brindisi -Vlorës erdhi me 6 orë vonesë për arsye të paqarta, por edhe pasi mbërriti problemet u shfaqën përsëri.

Sipas gazetarit Armand Xhelili, në Vlorë janë shitur më shumë bileta se kapaciteti i tragetit dhe për këtë arsye udhëtarët po pengojnë nisjen e tij.

‘Nuk me thanë asnjë informacion. Bileta e ka orarin në orën 11.’- tha një qytetar.

‘Kemi ardhur që prej orës 11 në port. Me vonesë, po presim.’- u shpreh një tjetër.

‘Kam 8 orë që pres këtu. Asnjëlloj sqarimi. Biletën e kisha për në orën 10.’- tregoi një qytetar.

‘Që në mëngjes. Asgjë nuk na kanë thënë.’- u shpreh një qytetar.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 21:33
Vlorë, trageti 9 orë me vonesë, ende nuk është nisur, ka shitur më shumë bileta! Lë disa autobusë pa marrë

Pas 9 orësh pritje, vijon që të mos niset trageti i linjës Vlorë-Brindisi. Në port është shkaktuar rrëmujë për shkak se agjencitë kanë shitur më tepër bileta, duke lënë jashtë disa autobusë pa marrë.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi