Vlorë, tre netë parodi e muzikë në teatrin ‘Petro Marko’! ‘Rroftë parodia’ recital i Afrim Agalliut e Agron Hamos

Parodistët e Vlorës Afrim Agalliu dhe Agron Hamo dolën për herë të parë në skenë 50 vite më parë dhe sot transmetojnë të njëjtën energji dhe emocion tek publiku. Salla e teatrit “Petro Marko” u mbush plot mbrëmjen e së premtes teksa dy artistët vunë në skenë recitalin “Rroftë Parodia”. Në këtë 50-vjetor të tyre, ata kanë krijuar një shfaqje fantastike.

Regjisori Haxhi Rama tregon se përgatitjen e kanë nisur që nga selektimi i rreth 15 parodive nga 200 të tilla.

Afrim Agalliu e quan këtë shfaqje si një ditar të jetës së tyre artsistike, ndërsa është mirënjohës për publikun.

Të emocionuar, spektatorë vlonjatë shprehin mirënjohje për artistët e parodise.

“Rroftë parodia” me regji të Haxhi Ramës, muzikë të Artur Dhamos dhe skenografi të Drini Shehut do të shfaqet dhe të shtunën e të dielën në teatrin “Petro Marko”.

M.Q./E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol