Vlorë/Tenton të kalojë kufirin, emigranti sirian kapet i fshehur poshtë kamionit

Një emigrant 40-vjeçar sirian është kapur nga policia teksa mundohej të kalonte kufirin. Policia bën me dije se emigranti sirian është munduar t’i shmanget autoriteteve në pjesën e portit me qëllim kalimin e kufirit. Gjatë kontrollit fizik të mjeteve ai është arritur të vërehet nga policia dhe është shoqëruar në komisariat.

Mendohet gjithashtu se 40-vjeçari ka mbërritur nga kryeqyteti drejt Vlorës.

G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

E rëndë, dhunoi babanë dhe i shkatërroi pronën për t’i marrë më shumë para, arrestohet i riu në Koplik