Vodhën naftë në kompaninë ku punonin, arrestohen dy persona në Shijak

Dy persona, një 36-vjeçar dhe një 30-vjeçar, janë arrestuar në Shijak pasi janë kapur duke vjedhur naftën në kompaninë në të cilën punonin.

Arrestimi i tyre u krye pasi në ambientet e një firme tullash në Maminas, ku dhe ishin të punësuar me detyrë manovrator të mjeteve, janë konstatuar nga policia duke vjedhur naftë dhe si rrjedhojë janë arrestuar nga policia.

36-vjeçari me inicialet B. Ç është banues në Vorë, ndërsa 30-vjeçari me inicialet Xh. S është banues në Laprakë të Tiranës. Të dy këta persona tani do të përballen në gjykatë me akuzën "Vjedhja e kryer duke shpërdoruar detyrën".

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hiqen koalicionet parazgjedhore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Elbasan, shkon në 4 numri i policëve të infektuar, vetëkarantinohet drejtori i policisë