Vodhën një biznes te Zogu i Zi dhe 6 shtëpi nëpër Tiranë, 3 të arrestuar (EMRAT)

TIRANË- Tre persona janë arrestuar nga policia e Tiranës pasi dyshohet si autor të vjedhjes së një biznesi dhe 6 banesave në Tiranë.

Në pranga janë vënë, Aleksandër Ndrelalaj, 53-vjeç banues në Fushë-Krujë, Erandoi Alo, 30-vjeç dhe Glodjan Dervishi, 40-vjeç banues në Tiranë.

Nga veprimet hetimore ka rezultuar se 3 shtetasit, ditët e fundit, kanë kryer vjedhje të ndryshme në zonën e Tiranës. 

Sipas policia 30-vjeçari Erandoi Alo, ka vjedhur një shumë parash në një biznes në sheshin "Karl Topia", ndërsa dy shtetasit e tjerë, dyshohet se kanë vjedhur shuma parash në 6 banesa, në kohë dhe vende të ndryshme.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë, për veprime të mëtejshme.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Elion: 03/03/2024 11:26

    Fushe Kruje - Lac rraca me e poshter

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Morinë/ Qentë endacakë kthehen në problem për udhëtarët

Morinë/ Qentë endacakë kthehen në problem për udhëtarët