Vodhi 1000 litra naftë nga gazsjellësi TAP dhe i shiti në Korçë, arrestohet 38-vjeçari nga Lushnja

Vodhi 1000 litra naftë nga gazsjellësi TAP dhe i shiti në Korçë, arrestohet 38-vjeçari nga Lushnja

Një 38-vjeçar banues në Lushnje  është arrestuar nga policia e Korçës për shkak se akuzohet se ka vjedhur një sasi prej 1000 litra naftë , nga mjetet e kompanisë  ku është i punësuar.

I arrestuari është 38 vjeç,V.M dhe me detyrë ishte punonjës i një kompanie, që kryen punime pranë Gazsjellësit TAP, ku edhe u vodh sasia e konsiderueshme e naftës. Sipas policisë ai naftën e vjedhur ja ka shitur një tjetër personi E.H i cili është nënë hetim nga Prokuroria. E.H i është sekuestruar edhe sasia prej 1000 litrash naftë që u vodh nga V.M dhe u mbajt në fshatin Lubonjë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

SPAK nis hetimet për skandalin te Onkologjiku! Kërkon vlerësimin e masave të sigurisë në GJKKO, ja akuzat

SPAK nis hetimet për skandalin te Onkologjiku! Kërkon vlerësimin e masave të sigurisë në GJKKO, ja akuzat