Vjedhje në banesë, plagosje me thikë e kultivim kanabisi, pranga 4 personave në Tepelenë

TEPELENË- 4 persona janë vënë në prangat e policisë, pasi kanë kryer vepra të ndryshme penale.

Njëri prej të arrestuarve është Aurel Çako, pasi sipas policisë ai në një banesë ka vjedhur një orë dore, një telefon dhe një sasi lekësh në fshatin Hormovë.

I arrestuari tjetër është E.S 32-vjeç banues në Memaliaj, pasi për motive të dobëta ka qëlluar me thikë 37-vjeçarin E.K, i cili është në spitalin e Gjirokastrës dhe po merr trajtimin e nevojshëm mjekësor, jashtë rrezikut për jetën.

Po kështu policia e Tepelenës ka vënë në pranga një grua e një burrë e cila akuzohet për kultivim kanabisi. E arrestuara është Rajmonda Bërxha nga fshati Dukaj në Tepelenë dhe Q.B 51-vjeç banues po në këtë fshat.  Në oborrin e banesës së tyre arrestua u gjetën të mbjellura disa rrënjë kanabisi.

  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarjet në Fier e Fushë Krujë, a jeni të shqetësuar nga situata e rendit dhe sigurisë publike?

Komento

Komente

  • Lushnjari presh e lakër: 24/09/2019 11:31

    Tepelenasit, fieraket vlonjatet nje brume, një nënë...në nje halé dhje...n, një surrat!

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Më shumë se paratë, dyshohej vjedhja e dokumenteve, çfarë thoshte biznesmeni i dhunuar Nazmi Çangu për fajdet? Dëshmitë mbi ‘borxhet’ e Ylvi Beqjes